Tragiczna wiadomość - odszedł od nas Wojtek Detyniecki

W niedzielę w nocy odszedł od nas na zawsze przyjaciel, członek naszej „Kosówki” ( od 53 lat), a także członek założyciel Klubu „Salamandra” i członek PTTK (od 60 lat).

Wojtek był niezwykle aktywnym członkiem PTTK i w Oddziale Łódzkim i w obydwu jego klubach.

Na wszystkich Rajdach, a było ich tak wiele, prowadził Referat Weryfikacyjny OTP - jego stoisko z odznakami przyciągało młodzież i zachęcało do zdobywania nowych odznaczeń turystycznych. Posiadał wszystkie możliwe Honorowe Odznaki Zarządu Głównego PTTK i Oddziału Łódzkiego PTTK im. Jana Czeraszkiewicza.

Wyróżniał się swoją pasją turystyczną - to było Jego życie!

Tak trudno pogodzić się z tym, że to piękne życie się tak nagle się skończyło!

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 24-tego czerwca o godz. 13.30 na cmentarzu na Manii (ul. Solec 11).

W poczcie sztandarowym wezmą udział: chorąży z „Salamandry” - Bartek Leoniak

oraz 2 członkinie z „Kosówki”: Krysia Wesołowska i Teresa Arciszewska.

Wieniec od Klubu „Kosówka” zorganizuje nasza nieocenione skarbniczka, Małgosia Janicka.

„Własnoręczny biogram” Wojtka Detynieckiego

Jako uzupełnienie nekrologu na naszej stronie ,poczuwam się w obowiązku upowszechnić informacje o szerokiej działalności turystycznej Wojtka, nie wszystkim znane.

W listopadzie 2017r Wojtek złożył na moje ręce, jako Prezesa Klubu, pięknie odręcznie wykaligrafowane i w różnych kolorach informacje o swojej działalności turystycznej  - patrz dwie strony zamieszczone jako załączniki.

Wojtek był niebywale aktywny turystycznie. Sam o tym najlepiej się wyraził pod koniec swojego biogramu: „Ogarnięty pasją turystyczną… ...….ukończyłem „Studium Ekonomiki i Organizacji Turystyki” broniąc pracę dyplomową……itd. (koniecznie przeczytajcie)

Cześć Jego Pamięci

W imieniu Klubu „Kosówka”

Ewa Hankiewicz-Prezes